0(0)

Holokaust, Szoa, Szoah, Shoah

Opis

II wojna światowa
„Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych praca zbiorowa”: „Detronizacja Królowej” Głąb-Wiszniewska Karolina, „Kobiety z całej Europy” Schöneman-Łuniewska Stanisława, „Tak było w Gusen” Wlazłowski Zbigniew, „Pod skrzydłami SS-anioła” Wdzięczny Kazimierz, „Nastolatek w Ostlagrze” Okoń Zbigniew, „Wędrówka przez obozy” Kosiński Jan, „Komando Strassenbau” Skoraczyński Czesław, „Majdanek, Gross-Rosen” Bochenek Leon, „Muzułman wraca do domu” Grądzki Czesław
Berg Mary „Pamiętnik z getta warszawskiego”
Birenbaum Halina „Nadzieja umiera ostatnia”
Blatt Thomas Toivi „Sobibór – zapomniane powstanie”
Blatt Thomas Toivi „Z popiołów Sobiboru”
Bochenek Leon („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Majdanek, Gross-Rosen”
Borowski Tadeusz „Opowiadania”
Brandys Kazimierz „Samson”
Broniewski Władysław „Ballady i romanse”
Brzosko-Mędryk Danuta „Niebo bez ptaków”
Chęciński Michał „Zegarek mojego ojca”
Czarkowski Ryszard „Cieniom Treblinki”
Frank Anne „Dziennik Anny Frank”
Głąb-Wiszniewska Karolina („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Detronizacja Królowej”
Grądzki („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Muzułman wraca do domu”
Grzesiuk Stanisław „Pięć lat kacetu”
Iłłakowiczówna Kazimiera „Szurają i szepcą”
Kertész Imre „Kadysz za nienarodzone dziecko”
Kertész Imre „Los utracony”
Kosiński Jan („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Wędrówka przez obozy”
Kossak-Szczucka Zofia „Z otchłani”
Krall Hanna „Daleko od okna”
Krall Hanna „Zdążyć przed Panem Bogiem”
Laskier Rutka „Pamiętnik Rutki Laskier”
Lec Stanisław Jerzy „Notatnik polowy”
Ligocka Roma „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”
Miłosz Czesław „Biedny chrześcijanin patrzy na getto”
Miłosz Czesław „Campo di Fiori”
Moczarski Kazimierz „Rozmowy z katem”
Nałkowska Zofia „Medaliony”
Nyiszli Miklós „Byłem asystentem doktora Mengele”
Okoń Zbigniew („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Nastolatek w Ostlagrze”
Piątkowska Antonina „Wspomnienia oświęcimskie”
Primo Levi „Czy to jest człowiek”
Różewicz Tadeusz „Żywi umierali”
Schöneman-Łuniewska Stanisława („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Kobiety z całej Europy”
Skoraczyński Czesław („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Komando Strassenbau”
Słonimski Antoni „Elegia miasteczek żydowskich”
Szczypiorski Andrzej „Początek”
Szmaglewska Seweryna „Dymy nad Birkenau”
Szpilman Władysław „Pianista”
Szymborska Wisława „Jeszcze”
Wdzięczny Kazimierz („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Pod skrzydłami SS-anioła”
Wlazłowski Zbigniew („Muzułman wraca do domu i inne pamiętniki więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych”) „Tak było w Gusen”

sztuka – malarstwo
Arbeit Macht frei”
Celnikier Izaak „Bunt”
Celnikier Izaak „Dzień buntu”
Celnikier Izaak „Popioły”
Celnikier Izaak „Zakładnicy”
Chagall Marc „Białe ukrzyżowanie”
Chagall Marc „Nad Witebskiem”
Chagall Marc „Spadający anioł”
Chagall Marc „Wojna”
Dłubak Zbigniew „Dwa portrety kolegi”
Hirszenberg Samuel „Czarny sztandar”
Kołodziej Marian „Klisze pamięci”
Konieczny Karol „Ciała niczyje”
Nowakowski „Ostatnia droga Żydów”
Oberlander Marek „Napiętnowani”
Strzemieński Władysław „Moim przyjaciołom Żydom”
Szajna Józef „Karna kompania i tyfus”
Szajna Józef „Ściana butów”
Szerman Szymon „Rynek w Getcie w Łodzi”
Wróblewski Andrzej „Rozstrzelanie”

sztuka – film
„Holokaust. Muzyczny Hołd z Auschwitz”
Deithch Donna „Diabelska wyliczanka” „Diabelska arytmetyka”
Gold Jack „Ucieczka z Sobiboru”
Gołda Tencer „Rebns nysn”
Jakubowska Wanda „Ostatni etap”
Kamiński Jarosław i Siemieński Mieczysław „Nim zgasło światło”
Kent Harrison John „Dzieci Ireny Sendlerowej”
Lanzmann Claude „Shoah”
Łomnicki Jan „Jeszcze tylko ten las”
Maldis Marek, Łubczyk Grzegorz „Henryk Sławik. Polski Wallenberg”
Munk Andrzej „Pasażerka”
Nekanda-Trepka Michał „Karuzela”
Nekanda-Trepka Michał „Łyżeczka życia”
Ochodlo Andre „Żegnaj mi Krakowie”
Polański Roman „Pianista”
Ruzowitzki Stefan „Fałszerze”
Sagal Boris „Pamiętnik Anny Frank”
Schlöndorff Volker „Dziewiąty dzień”
Stevens George „Pamiętnik Anny Frank”

sztuka – muzyka
Umer Magda „Miasteczko Bełz”
Wajda Andrzej „Korczak”
Wajda Andrzej „Krajobraz po bitwie”
Wosiewicz Leszek „Kornblumenblau”

O instruktorach

0 (0 Oceny)

166 Kursy

0 studenci

Darmowy