Co warto wiedzieć o drewnianej elewacji?

Styl nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem, prostotą i funkcjonalnością. Nie oznacza to jednak, że tak urządzone wnętrza powinny być zupełnie pozbawione dekoracji.


Podkreśl prostotę wnętrza

Wręcz przeciwnie – to dodatki sprawią, że mieszkanie stanie się bardziej przyjazne i klimatyczne. Powinny one być jednak dobrane z rozwagą, aby nie zaburzyły harmonii wnętrza i nie wprowadziły chaosu. Wybierając dekoracje do wnętrz w stylu nowoczesnym, nie zapominajmy o tym, czym on się charakteryzuje – jeżeli lubimy bogato zdobione wnętrza, to zdecydujmy się na aranżację w innym stylu. Proste nowoczesne dekoracje do domu zazwyczaj mają minimalistyczny charakter, ale są wyraziste i gustowne. Zazwyczaj są one także bardzo praktyczne, bo takie najbardziej pasują do wnętrza, które ma być przede wszystkim funkcjonalne. Solidny metalowy świecznik, szklany lampion zachwycający prostą formą czy drewniane lub metalowe tace to drobiazgi, które pięknie uwydatnią cechy stylu nowoczesnego.


Druciane cacka

Jedną z cech nowoczesnych minimalistycznych wnętrz jest stonowana kolorystyka. Dodatki w kolorze bieli, czerni czy szarości będą więc tam jak najbardziej na miejscu. Nie musimy jednak bać się kolorów, bo nowoczesne dekoracje do domu mogą być także w intensywnych nasyconych barwach, które będą doskonale kontrastować z pozostałymi sprzętami. Ciekawą propozycją są cieszące się w ostatnich latach dużą popularnością dekoracje wykonane z drutu. Ich zaletą jest to, że pasują niemal do każdego stylu. Zazwyczaj mają one prostą formę i wielorakie zastosowanie. Pojemniki druciane mogą być ozdobą salonu, kuchni, a nawet łazienki i służyć do przechowywania potrzebnych drobiazgów. Ważną funkcję dekoracyjną w każdym domu pełnią także lampy – te wyposażone w proste, pozbawione zdobień klosze sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i w eleganckich klasycznych. Styl nowoczesny zresztą chętnie czerpie ze sprawdzonych rozwiązań, więc klasyka stanowi dla niego źródło niewyczerpanych inspiracji.