Dlaczego tak ważne jest, by mieć sprawną wentylację w domu?

Elewacja jest wizytówką budynku i świadczy o jego mieszkańcach. Powinna być również funkcjonalna i zwiększać komfort mieszkania, np. poprzez ograniczenie strat ciepła czy izolację akustyczną. Co warto wiedzieć o drewnianej elewacji? Czy deski półbal sprawdzą się na nią?

Czy warto zdecydować się na drewnianą elewację?

Drewniana elewacja pięknie prezentuje się na budynku, lecz wiele osób zastanawia się, czy jest to na pewno dobry pomysł. Oczywiście, że tak! Drewno jest naturalnym materiałem stosowanym od wieków do budowy domów. Dzięki temu świetnie sprawdzi się na elewacji. Zatrzymuje ciepło, więc zwiększa komfort termiczny w budynku i przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Gdy zdecydujesz się na drewno egzotyczne na elewację, to nie musisz obawiać się o jego wytrzymałość. Ten rodzaj desek jest odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Są łatwe w pielęgnacji i zachowują piękny wygląd przez wiele lat.

Piękna estetyka drewnianej elewacji

Gdy podejmujesz decyzję o wykonaniu drewnianej elewacji, to chcesz, aby budynek prezentował się pięknie przez wiele lat użytkowania. Niezależnie czy zostanie nim pokryta całość elewacji, czy tylko frontowa ściana, to zawsze będzie przyciągał wzrok pięknym kolorem, usłojeniem i naturalnym wyglądem.

Deski z drewna egzotycznego pięknie prezentują się na każdej elewacji. Cechują się wyjątkowymi kolorami oraz wysoką odpornością na zmienne czynniki atmosferyczne.  Dostępne są w niezwykłej palecie barw od żółci, przez pomarańcze i czerwienie.

Deski półbal wykonane z rodzimych gatunków drewna sprawiają, że dom mam wyjątkową estetykę. Jeśli chcesz nadać elewacji wyjątkowego charakteru, to możesz zmienić jej kolor poprzez pomalowanie impregnatami do drewna. Jeśli preferujesz naturalny wygląd, to najlepsze będą bezbarwne preparaty, dzięki którym podkreślisz piękno drewnianych słoi. Drewniana elewacja najlepiej prezentuje się na budynkach w górzystych terenach.